Víte, jak zabezpečit svůj chytrý telefon, aby vám vydržel co nejdéle?

Někdo si kupuje nový telefon každý půl rok, někdo se naopak snaží, aby mu jeho nový mobil sloužil po co nejdelší dobu. Oba přístupy však mají jedno společné. Chtějí, aby jejich nový „parťák“ zůstal jako nový po co nejdelší dobu. A jak dosáhnout, aby byl chytrý telefon používán bezpečně?

Ochránit před nejhorším může i pojištění 

Můžete se snažit, jak chcete, ale pádu svého telefonu se nevyhnete. Ať už se jedná o neopatrné uchopení z vaší strany,  nebo ať se na shození ze stolu podílí domácí mazlíček či malý a zvědavý potomek. Výsledek je však většinou jistý. Při určité porci štěstí zůstane mobil  v pořádku. Častěji však odejdete s většími či menšími prasklinami  na displeji. A pokud se od vás Štěstěna ten den úplně odvrátí, tak klidně zůstanete bez funkčního mobilu. 

V případě, že jste si pořídili dražší model, je proto dobré zauvažovat i nad pojištěním mobilu. Ale pozor. Jako u dalších pojištění je dobré si zjistit, jako události jsou jím pokryty. Abyste nakonec nezjistili, že v případě krádeže to problém s proplacením sice nebude, ale s poničením displeje už ano. A to v případě, že na neopatrnou manipulaci se pojištění nevztahuje. 

Nejslabším bodem celého mobilu je displej. Chraňte jej

Displej je nejdůležitější a také nejzranitelnější součástí mobilu. Chraňte jej, co můžete. Nejen před pádem, ale i poškozením. Klíče, které natěsnáte do kapsy, kde už máte mobil, dokáží na displeji udělat nepěkné rýhy. Podobný efekt může mít i přecpaná dámská kabelka, do níž ke všem důležitým věcem přihodíte ještě svůj chytrý telefon.   

A jaké jsou možnosti ochrany?

  • Tvrzené sklo je drahé, ovšem efektivní. Levnější variantu představují ochranné fólie. Jejich přínos už  tak efektivní  není. však před poškrábáním a částečně i před následky pádu chrání i ony. 
  • I kryty a obaly dokáží ochránit mobil při pádu. Hlavně ty, jejichž hrany jsou o něco vyšší než displej.
  •  Ideální kombinací je doplnění ochrany displeje krytem nebo obalem. 

Kryty mohou plnit i estetickou funkci

Už se vám okoukal váš telefon a chcete nějakou změnu? Právě kryty dokáží plnit nejen funkci ochranou, ale i estetickou. Z uniformního přístroje udělají jedinečný model, který ještě dokáže podtrhnout vás styl i názor. 

Hledáte dárek pro potomka k svátku či jen tak? Zkuste mu tento doplněk podle jeho výběru darovat. Nabídka je veliká a různorodá, takže je jedno zda sháníte obal na iPhone 7 plus pro jemnou princeznu nebo kryt na nejnovější model Samsung Galaxy pro drsného rockera.  

Obaly a kryty mobil ochrání, a ještě mu dodají potřebný styl. 

Chytré telefony mohou být ohroženy skrze internet

Pokud vlastníte iPhone, tak tento problém máte tak nějak vyřešen. Jste-li klasický uživatel, který si stahuje jen aplikace jen přes App Store a nechodí na podivné stránky, tak antivirus de facto nepotřebujete. Mnoho bezpečnostním prvků je totiž instalováno přímo v systému.

Android funguje trochu jinak a v jeho případě se nějaká antivirová ochrana hodí. Ovšem hlavně ta skutečná – tedy od prověřených firem. 

I na vašem chování záleží. Jak minimalizovat problémy?

  • V případě instalace nových aplikací si vždy čtěte recenze a komentáře.
  • Dejte si pozor na to, jaká oprávnění po vás bude daná aplikace chce a co vlastně mnohdy bezmyšlenkovitě potvrzujete.
  • Automatické aktualizace softwaru pomohou záplatovat díry v systému. Není proto úplně dobré je ignorovat.
  • Povolení a oprávnění dávejte jen aplikacím, kterým věříte. 

Životnost baterie lze prodloužit

I o baterii je možné se starat tak, aby byla dlouho v dobré kondici. Přece jen totiž bude problém, když máte sice výkonný smartphone, ale ten vám bez nabití vydrží pouze do odpolední svačiny. 

A jak si dopomoci k tomu, aby baterie vydržela, co nejdéle?

  • Rychlonabíječky využívejte jen pokud je to opravdu nutné. 
  • Snažte se mít baterii neustále nabitou mezi 40-80%. S každým ukončeným vybíjecím a dobíjecím cyklem se totiž životnost baterie zkracuje. Tímto se to bude dít mnohem pomaleji.

Myslíte si, že chráníte svůj mobil dostatečně?

Jiřina Holcová