Jak na barvení obočí doma –  malý průvodce správným postupem

Barvení obočí doma může být docela jednoduché a poměrně efektivní. Ovšem pouze tehdy, když víte, jak na to.  Musíte zkrátka zvolit správný odstín a také optimální postup. Vhodně vybraný odstín a spolehlivá technika mohou vaše obočí zdokonalit a vylepšit váš celkový vzhled. Nevíte si rady? Hodil by se vám menší průvodce? 

Tak se hezky krok za krokem podíváme, jak při barvení obočí dosáhnout profesionálního výsledku. A to hezky v pohodlí vašeho domova.

Jak nabarvit obočí doma? Nejprve zvolte vhodný odstín!

Prvním krokem při barvení obočí je správný výběr odstínu. Je důležité vybrat takový odstín, který co nejlépe odpovídá vaší přirozené barvě vlasů. Pokud jste blond, zvolte odstín raději o něco tmavší než mají vaše vlasy. Pokud máte vlasy tmavé, bude vhodnější dát přednost odstínu o trochu světlejšímu. Pokud si nejste jisti, můžete vždy zkusit vzorkování na malé části obočí před samotnou aplikací. Zkontrolujte také, zda vybraný odstín ladí s vaším typem pleti, aby výsledek působil co nejpřirozenějším dojmem. Make-up musí být s odstínem pleti v harmonii. Pokud to neodhadnete, máte problém. Sice jen estetický, ale přece.

Příroda nebo chemie?

Při výběru toho nejvhodnějšího přípravku na barvení obočí můžete narazit na celou škálu přírodních produktů, ale také na řadu barev chemických. Co je lepší? Po čem se vyplatí sáhnout? 

Přírodní barvy mají tendenci být šetrnější k pokožce. Jsou zkrátka méně agresivní, ale mohou vyžadovat častější aplikaci. Na druhou stranu chemické barvy mohou poskytnout trvanlivější výsledek, ale některé z nich mohou způsobit nežádoucí podráždění pokožky. Je proto důležité pečlivě zvážit své preference a především vědět, jak jste na tom s citlivostí vaší pokožky. Vše si předem důkladně promyslete. Klidně otestujte různé typy produktů a snažte se vypozorovat, jaký bude výsledek a jak na ně zareaguje vaše pokožka. Může vám to pomoci zvolit optimální řešení.

Pokud je ale vaše kůže obzvláště náchylná k podráždění, na chemické barvy raději rovnou  zapomeňte!

Jemnost a přesnost především!

Pokud se pěkně nalíčíte, jistě vám to zvedne náladu. Víte ale, jak na to? Jak použít barvu na obočí? Aplikace barvy na obočí vyžaduje jemnou a přesnou techniku. Nejprve je důležité obočí důkladně očistit. Poté použijte štětec nebo aplikátor k nanášení barvy. Barva se aplikuje výhradně ve směru růstu jednotlivých chloupků! Pamatujte také na zlaté pravidlo: “méně je více” , a raději aplikujte menší množství barvy a postupně přidávejte, pokud je to ovšem potřeba. Když si dáte s aplikací barvy opravdu práci, snížíte riziko jakéhokoliv nežádoucího efektu a dosáhnete toho, že bude vaše obočí vypadat přirozeně a přitom lépe než před tím.  

Nejběžnější chyby

Při domácím barvení obočí je důležité vyhnout se běžným chybám, které mohou vést k nežádoucím výsledkům. Mezi tyto chyby patří hlavně nepřesné aplikování barvy, ale také použití nevhodného odstínu nebo nevyváženého tónu mezi oběma obočími. Další častou chybou je nedostatečné očištění před aplikací, což může způsobit nepravidelné zbarvení. Při aplikaci si počínejte vždy opatrně, abyste to s množstvím barvy nepřehnali. Působilo by to “nevěrohodně”. Nezapomeňte také po barvení pečlivě očistit okolí vašeho obočí!

Nezoufejte, všechno lze opravit!

Pokud při aplikaci uděláte chybu nebo nejste spokojeni s výsledkem, nezoufejte. Existuje několik způsobů, jak chyby lehce opravit a dosáhnout požadovaného efektu. Pokud se vám například stane, že je zvolená barva přece jen příliš tmavá, můžete ji zesvětlit pomocí speciálních produktů běžně používaných na odstraňování barvy nebo pomocí oleje na odstranění make-upu. Pokud je barva naopak příliš světlá, můžete ji ztmavit pomocí další aplikace nebo díky speciálnímu gelu na obočí. Každopádně se nebojte trochu experimentovat a zkoušet různé metody oprav. Výsledek může být nakonec lepší, než v jaký jste původně doufali!

Znáte nejnovější trendy?

Stejně jako se mění móda, podléhá trendům také líčení. Barvení obočí nevyjímaje. Vše se zkrátka vyvíjí. V poslední době se stále více lidí obrací k přírodnímu vzhledu, což se odráží v používání jemnějších odstínů a spíše subtilních technik. Oblíbené je ale také obočí s jasně definovanými tvary a strukturou, které dodává obličeji patřičný ráz a zpravidla harmonizují jeho rysy. Sledujte aktuální trendy v líčení a experimentujte s různými styly, abyste našli právě takový, který vám nejlépe vyhovuje.

A co si zajít do kosmetického salonu?

Pokud trochu odbočíme a zaměříme se na profesionální úpravu obočí, zjistíme, že je značně populární tzv.microblading a také úprava zvaná ombre. Jde o způsob, jak získat dokonalé obočí bez každodenní potřeby úprav. Líbil by se vám efekt plného a přirozeně vypadajícího obočí, které perfektně doplňuje individuální rysy každého obličeje? Možná tedy bude lepší zajít někam do salonu, kde vás odborně nalíčí. 

Neustálý vývoj nových produktů pro barvení obočí navíc umožňuje snadnější aplikaci a delší výdrž barvy, což znamená, že vaše obočí může vypadat bezchybně delší dobu. Nebojte se experimentovat s nejnovějšími produkty a technikami, abyste našli ideální vzhled, který podtrhne vaši osobnost a styl.

Buďte kreativní!

Barvení obočí v domácích podmínkách může být skvělý způsob, jak zdokonalit váš obličej a přidat mu na půvabu. Se správným výběrem odstínu, zvládnutou technikou aplikace a při znalosti běžných chyb, může být výsledek působivý. A nezapomeňte na trendy!  S trochou šikovnosti můžete i doma zvládnout to, co profesionál v kosmetickém studiu. 

Nezapomeňte ale vždy provádět testování na malé části obočí a dodržovat pokyny výrobce vybraného produktu, abyste minimalizovali riziko nežádoucích reakcí a dosáhli skutečně toho nejlepšího možného výsledku. 

Nebojte se a buďte kreativní!

Jiřina Holcová