Trápí vás gigantomastie? Svěřte se do rukou chirurga – vaše tělo to jistě ocení!

Gigantomastie neboli extrémně velké poprsí přináší ženám zpravidla jen problémy. Život s obrovskými ňadry zkrátka není vůbec snadný. Enormní růst prsní tkáně může postihnout ženy v jakémkoliv věku, obvykle je však vrozený. Jsou s ním spojeny významné fyzické a psychické obtíže, které si ženy s běžnou velikostí ňader zřejmě ani nedovedou představit. Pokud touto “vadou” také trpíte, nezoufejte! Řešení totiž existuje! Jej jím chirurgické zmenšení poprsí.

Chcete vědět víc? Rádi vám vyhovíme!

 

Gigantomastie aneb Čeho je moc, toho je příliš

Gigantomastie není žádná výhra. O tom není nejmenších pochyb. Řada žen sice po větším poprsí touží, ale čeho je moc, toho je příliš. Když je objem každého prsu větší než 1500 ml, jedná se už o gigantomastii, a to je zcela jednoznačně patologický stav, který není ani trochu žádoucí. Obrovská prsa kromě značných zdravotních obtíží navíc většinu žen také hyzdí. A to má nepříznivý vliv na jejich každodenní život. Psychické problémy pak na sebe obvykle nenechají dlouho čekat.

Zásadní fyzické problémy

Nadměrná velikost prsů čili gigantomastie může vést k řadě fyzických problémů. A obvykle k nim také vede. Tento stav může způsobovat nejen běžné nepohodlí, ale také bolesti. Může mít vliv na držení těla a celkovou pohyblivost. Navíc ovlivňuje schopnost provádět běžné každodenní činnosti, o sportu nemluvě. Podobná omezení nakonec vedou k dalšímu snížení kvality života. Mezi nejběžnější komplikace patří toto:

  • Bolesti zad a krku – velká a těžká prsa mohou způsobovat chronické bolesti, které negativně ovlivňují život.
  • Problémy s držením těla – snaha o vyrovnání enormní váhy prsů může vést ke špatnému držení těla a dalším zdravotním komplikacím.
  • Kožní problémy – pod prsy snadno zůstává pot, množí se bakterie, a to často vede k podráždění pokožky a nejrůznějším vyrážkám.

Snížené sebevědomí a deprese 

Kromě fyzických obtíží má gigantomastie často i hluboký psychologický dopad. Ženy trpící tímto stavem mohou čelit sníženému sebevědomí, někdy i sociální izolaci a dokonce depresi. To, jak žena svoje prsa vnímá, je totiž důležité. Společenské stereotypy a nežádoucí pozornost mohou vést k pocitu studu a trapnosti. Tento psychologický tlak je zpravidla velmi důležitým faktorem při rozhodování o tom, zda podstoupit chirurgický zákrok, který nepříznivou situaci napraví.

Ženy s gigantomastií však zažívají i realativně banální obtíže. Třeba při vyhledávání vhodného oblečení, obzvláště pak podprsenek, což může jejich frustraci a pocity nepohodlí nadále umocnit. Často se také setkávají s nepochopením a předsudky ve společnosti, což může vést k dalším psychologickým a emočním problémům.

 

Náprava může být poměrně snadná

Náprava gigantomastie může být poměrně snadná. Spočívá v chirurgickém zmenšení poprsí a v jeho modelaci. Někdy doporučované změny životního stylu, jako třeba zvýšení fyzické aktivity nebo úpravy jídelníčku, téměř nikdy nepomáhají. A co léky na regulaci hormonální hladiny? Ani na ty není spolehnutí. Alespoň většinou. Chirurgická cesta je nejúčinnější. Nabízí spolehlivé a trvalé řešení.

Redukční mammaplastika

Prsa si někdy nechávají zmenšit i dámy, které žádnou gigantomastií netrpí. Prostě v tom spatřují jisté výhody. Redukční mammaplastika, neboli chirurgické zmenšení prsou, je ideálním a proto také nejčastěji doporučovaným řešením. Ženy trpící gigantomastií by o něm měly přinejmenším uvažovat. Tento zákrok nejenže odstraňuje fyzické nepohodlí, ale může také výrazně zlepšit celkovou kvalitu života. Během operace chirurg odstraní nadbytečnou prsní tkáň, dá poprsí náležitý tvar a celkově ho upraví. 

 

Výhody chirurgického řešení jsou jednoznačné

Redukční mammaplastika není žádnou novinkou. Je to vyzkoušené a nanejvýš spolehlivé řešení problému, které nabízí několik klíčových výhod:

  • Úleva od bolesti – zmenšení velikosti a tedy i snížení váhy prsů může výrazně zmírnit a často i zcela odstranit bolesti zad a krku.
  • Zlepšené držení těla – menší prsa usnadňují správné držení těla a nezpůsobují tak další komplikace
  • Zvýšené sebevědomí – většině žen po zákroku pochopitelně vzroste sebevědomí a zlepší se tak i celková kvalita života.

Každý zákrok má svá rizika

Každý chirurgický zákrok má svá rizika. Redukční mammaplastika, přestože je pro ženy s gigantomastií ideálním řešením, nepředstavuje výjimku. Nějaké komplikace, byť jsou spíše ojedinělé, občas nastat mohou. Dočasná ztráta citlivosti v bradavkách nebo jizvy, které lze však později eliminovat, patří asi k nejčastějším. Potenciální rizika spojená se zákrokem jsou ale vždy předmětem konzultace v rámci předoperačního vyšetření. 

 

Zkušenosti žen hovoří jasně

Trápí vás nadměrná velikost poprsí? Váháte, zda oslovit odborníky? Ženy, které podstoupily chirurgickou redukci prsou kvůli gigantomastii, mohou být pro vás dobrou inspirací. Jejich zkušenosti hovoří jasnou řečí. Výrazné zlepšení fyzického i psychického stavu by vám potvrdila naprostá většina z nich. Takových, které snad nebyly s výsledkem zákroku tak docela spokojeny. zkrátka mnoho nenajdete. 

Chirurgické zmenšení prsou u pacientek s gigantomastií přináší jak estetický, tak především zdravotní efekt. Tento zákrok může významně zlepšit kvalitu života takto “postižených” žen. Tedy i kvalitu vašeho života.

 

Bojíte se operace? Zbytečně!

Stále váháte, zda si máte nechat prsa zmenšit? Bojíte se operace? Věřte, že zbytečně!  Zákrok, který zlepší vaše tělesné, ale i psychické zdraví, se jmenuje redukční mammaplastika. A je maximálně bezpečný. Cesta k úlevě a lepší kvalitě života nemusí být dlouhá ani složitá. Stačí sebrat odvahu a oslovit nějakého specialistu.

Čím dřív to uděláte, tím dřív si budete moci užívat života plnými doušky.

Jiřina Holcová